De -
adminfscre
Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale a venit cu un răspuns la demersul Federației Sindicale “Sănătate” (), prin care a fost solicitat ca virusul COVID-19 să fie recunoscută drept boală profesională. Astfel, reprezentanții Ministerului consideră că este prematur să se expună asupra problemei legate de recunoașterea virusului COVID-19 drept boală profesională, motivând că nu le sunt cunoscute cauzele răspândirii cazurilor de COVID-19 în rândurile angajaților din ramura sănătății. Totodată, oficialii

(022) 26-65-76