La 23-25 mai curent, în incinta Institutului Muncii, Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova desfășoară cea de a II sesiune a proiectului „Formare de Formatori”. La activitate participă lideri și activiști sindicali care urmează să devină formatori sindicali și să promoveze principiile sindicaliste la nivel de organizație sindicală primară. Sesiunea prevede formarea și dezvoltarea competențelor de a cunoaște particularitățile de manifestare și învățare a cursanților adulți; de a cunoaște rolul și
De -
adminfscre

(022) 26-65-76