Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova, repetat, Vă informează că Ministerului sănătății propune implimentarea unui nou proiect de Regulament privind salarizarea angajaților din instituțiile medico-sanitare finanțate de la bugetul de stat, subordonate Ministerului Sănătății.
În acest context, la 25 noiembrie 2016, sindicaliștii din ramura sănătății s-au întrunit în ședință pentru a discuta noul Regulament menționat. Astfel, președinții comitetelor sindicale prezenți la ședință au menționat un șir de propuneri pentru modificare vizând noul Regulament.
Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova le-a examinat și a prezentat propunerile parvenite din colectivele de muncă la proiectul hotărârii Guvernului „Pentru aprobarea Regulamentului privind salarizarea angajaților din instituțiile medico-sanitare finanțate de la bugetul de stat, subordonate Ministerului sănătății”, plasat pe pagina web a Ministerului sănătății.

(022) 26-65-76