secretariat@fscre.md       (022) 26-65-76

De - adminfscre

Articolul „Ultragierea lucrătorilor medicali” a fost votat în prima lectură

La începutul anului curent, Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova a inițiat Campania „Federația Sindicală „Sănătatea” alături de tine” cu genericul „NU agresați cadrele medicale!”. Scopul implementării Campaniei menționate constă în sensibilizarea factorilor de decizie pentru realizarea Revendicării nr.11, vizând completarea Codului contravențional, în vederea instituirii sancțiunilor administrative pentru persoanele ce atentează la onoarea, demnitatea, integritatea psihică și fizică a lucrătorilor medicali, aprobată de către Congresul VI al Federației Sindicale „Sănătatea”.

De - adminfscre

Articolul „Ultragierea lucrătorilor medicali” a fost votat în prima lectură

La începutul anului curent, Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova a inițiat Campania „Federația Sindicală „Sănătatea” alături de tine” cu genericul „NU agresați cadrele medicale!”. Scopul implementării Campaniei menționate constă în sensibilizarea factorilor de decizie pentru realizarea Revendicării nr.11, vizând completarea Codului contravențional, în vederea instituirii sancțiunilor administrative pentru persoanele ce atentează la onoarea, demnitatea, integritatea psihică și fizică a lucrătorilor medicali, aprobată de către Congresul VI al Federației Sindicale „Sănătatea”.

De - adminfscre

Articolul „Ultragierea lucrătorilor medicali” a fost votat în prima lectură

La începutul anului curent, Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova a inițiat Campania „Federația Sindicală „Sănătatea” alături de tine” cu genericul „NU agresați cadrele medicale!”. Scopul implementării Campaniei menționate constă în sensibilizarea factorilor de decizie pentru realizarea Revendicării nr.11, vizând completarea Codului contravențional, în vederea instituirii sancțiunilor administrative pentru persoanele ce atentează la onoarea, demnitatea, integritatea psihică și fizică a lucrătorilor medicali, aprobată de către Congresul VI al Federației Sindicale „Sănătatea”.

De - adminfscre

Parteneriatul social în sfera muncii

În perioada 22-24 iunie curent, în incinta Institutului Muncii, a avut loc ultima sesiune din cadrul Programului „Parteneriatul social în sfera muncii”. Participanții la Program pe parcursul a 4 sesiuni au studiat teme referitoare la dialogul social, precum: parteneriatul social în sfera muncii, arta negocierii, rolul comunicării în negocieri, psihologia negocierilor și altele. Pe parcursul participării la program fiecare participant și-a ales câte o temă și la ultima sesiune a

De - adminfscre

Proiecte finalizate cu succes

Patru reprezentanți ai Federației Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Resurse Energetice din Republica Moldova au finalizat  cu success ciclul de instruire din  cadrul programului educațional al  „Şcolii  Sindicale a Proiectelor” (ȘSP) şi „Şcolii Sindicale din Moldova” (ȘSM).