De -
adminfscre
Securitatea şi sănătatea în muncă a lucrătorilor ocrotirii sănătăţii a fost şi este o prioritate a Sindicatului „Sănătatea” de-a lungul anilor. De sănătatea lor, a angajaţilor ramurii, în mare măsură depinde calitatea muncii lor, de acordare a asistenţei medicale populaţiei.
Prin exemplul propriu, medicii pot chema şi antrena cetăţenii la o viaţă activa şi exerciţii fizice. Astfel, reprezentanții ramurii sănătăţii anual se întrunesc pentru ca să participe la competiţii sportive şi dau exemplul unui mod de viaţă sănătos şi frumos şi pentru a demonstra că sunt adepţi înfocaţi ai mişcării şi exerciţiului fizic. Cu peste 4 decenii în urmă a fost dat startul acestei frumoase tradiţii a Sindicatului „Sănătatea” şi Ministerului Sănătăţii.

(022) 26-65-76