De -
adminfscre
La 22 decembrie, curent, Ministrul Sănătății, dl Andrei Usatîi, a convocat în ședință directorii și colaboratorii Instituțiilor Medico-Sanitare Publice: Spitalul Clinic Republican, Institutul de Cardiologie și Institutul de Neurologie și Neurochirurgie.
Chestiunea pusă în discuție în cadrul ședinței a fost cu privire la realizarea Foii de parcurs a Ministerului Sănătății aprobată prin Ordinul nr.192 din 01.03.2012 „Accelerarea reformelor: abordarea necesităților din domeniul sănătății prin politici investiționale”.

(022) 26-65-76