Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale (MSMPS) a înaintat pentru consultări publice Proiectul Hotărârii Guvernului „Pentru modificarea Regulamentului privind salarizarea angajaților din instituțiile medico-sanitare publice încadrate în sistemul asigurării obligatorii de asistență medicală aprobat prin Hotărârea Guvernului nr.837/2016” (http://particip.gov.md/proiectview.php?l=ro&idd=7545). Potrivit documentului, urmează să fie majorate salariile personalului medical angajat în instituțiile medico-sanitare publice încadrat în sistemul asigurării obligatorii de asistență medicală – cu 30%. Federația Sindicală “Sănătatea” a analizat proiectul
De -
adminfscre

(022) 26-65-76