De -
adminfscre
Federaţia Sindicală „Sănătatea” din Moldova, în calitatea sa de partener social în domeniul sănătăţii, a adresat scrisoarea, nr. 03-01/285 din 13.08.2019, către ministrul sănătății, muncii și protecției sociale, dna Ala Nemerenco, prin care menționează că, în conformitate cu art.31 din Acordul de asociere între Republica Moldova şi Uniunea Europeană, părțile își consolidează dialogul și cooperarea cu privire la promovarea Agendei privind munca decentă a Organizației Internaționale a Muncii (OIM), politica

(022) 26-65-76