La 22 decembrie curent, membrii Biroului Executiv al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova s-au întrunit în ședință pentru a face totalurile activităților desfășurate în anul 2017, a analiza situația vizând densitatea sindicală în organizațiile sindicale primare membre al Federației „Sănătatea” și a trasa obiectivele de activitate pentru perioada ulterioară. Concomitent, s-a pus în discuție chestiunea cu privire la convocarea ședinței Consiliului Republican, pentru asigurarea unei organizări cât mai reușite
Stimați membri de sindicat! Cu prilejul frumoaselor sărbători de iarnă, Vă transmit cele mai profunde și calde felicitări însoțite de urări de bine și sănătate, Vă doresc să aveți parte de bunăstare, împliniri, pace în suflet și în familiile Dumneavoastră! Mulțumesc tuturor care activează în domeniu și contribuie la dezvoltarea și realizarea celor mai importante planuri actuale și de perspectivă. Vă urez tuturor înțelepciune, posibilități de afirmare, fie ca aceste sărbători să
Comitetul Confederal al CNSM a adoptat astăzi, 21 decembrie, o hotărâre prin care a declarat anul 2018, anul contractelor colective de muncă. Prin această decizie se urmărește creșterea rolului contractului colectiv de muncă ca instrument de bază de sporire a nivelului de protecție al drepturilor și intereselor social-economice și de muncă ale salariaților, membri de sindicat.
Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova Vă reamintește că, în conformitate cu obiectivele Programului de activitate al Federației aprobate de Congresul V, din 28.05.2010, ce țin de perfecționarea și intensificarea activităților de instruire și informare a membrilor de sindicat, este necesar ca preşedinţii comitetelor organizaţiilor sindicale membre ale Federației „Sănătatea” să efectueze abonarea, a cel puțin un număr, în dependență de numărul structurilor sindicale și numărul de membri, a ziarului sindicatelor

(022) 26-65-76