Astăzi, 27 martie, a avut loc ședința în plen a Consiliului Republican al Sindicatului „Sănătatea din Republica Moldova. La întrunire au participat membrii Consiliului Republican și ai Comisiei de Cenzori.
În cadrul ședinței au fost discutate următoarele chestiuni:
1. Cu privire la confirmarea împuternicirilor de membru al Consiliului Republican al Sindicatului „Sănătatea”.
2. Cu privire la convocarea Congresului VI al Sindicatului „Sănătatea” și aprobarea grupurilor de lucru pentru elaborarea proiectelor de documente ale Congresului VI.
3. Cu privire la proiectul Strategiei Sindicatului „Sănătatea” din Republica Moldova pe anii 2015-2020.

(022) 26-65-76