La 27 februarie 2015 a avut loc ședința Biroului Executiv al Sindicatului „Sănătatea” din Republica Moldova. La ședință au participat membrii Biroului Executiv și ai Comisiei de Cenzori.
În cadrul ședinței au fost puse în discuție chestiunile:
Cu privire la convocarea ședinței în plen a Consiliului Republican al Sindicatului „Sănătatea”;
Cu privire la aprobarea Planului de activitate pentru organizarea și desfășurarea Congresului VI al Sindicatului „Sănătatea”;

(022) 26-65-76