La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
Igor Zubcu, vicepreședintele Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova este invitat la emisiunea de informare a populaţiei cu genericul „Dialog social”, pentru a discuta problemele cu privire la migrația cadrelor și consecințele acestui fenomen, care va fi pusă pe post marți, 12 aprilie 2016, cu începere de la ora 21.20, TV Moldova 1.
Anul trecut, au avut loc aproape 20 de congrese ale sindicatelor de ramură din ţară. Lucrările acestora s-au încheiat cu adoptarea unor programe, rezoluţii care vizau obiectivele pe care şi le-au propus să le atingă până la convocarea congreselor ordinare. A trecut deja un an de zile şi noi, colaboratorii de la redacția VP, ne-am gândit să inaugurăm o nouă pagină, „La un an de la Congres”, unde vom insera
În perioada 15-16 martie, reprezentanții Federației Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Resurse Energetice din Republica Moldova, doamna Margareta Strestian – Președintele FSCRE, domnul Vitalie Șeptefraț -Vicepreședintele FSCRE, dna Diana Cernei – consilier organizare și educație în cadrul FSCRE, dl Vadim Strestian – angajat SRL “Ialoveni-gaz” au participat la o instruire pentru lideri și activiști sindicali, organizat de experții din cadrul Industriall Global Union (IGU), unde au fost familiarizați cu

(022) 26-65-76