La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
La 15 aprilie 2016, va avea loc şedinţa în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, care-și va desfășura lucrările în incinta Casei Sindicatelor, sala de ședințe, etajul 1 (str. 31 August 1989, nr.129, mun. Chișinău), cu începere de la ora 11.00. În cadrul ședinței se vor pune în discuție chestiunile cu privire la: Raportul anual – 2015: realizări, probleme, soluții; realizarea bugetului sindical pe anul 2015
Suferinţa provocată de pierderea celor dragi este un sentiment pentru care nu putem găsi cuvinte de consolare. Însă comemorarea prin organizarea diverselor activități ar păstra memoria lor veșnică. La 18 ianuarie curent, răpus de o boală nemiloasă, a plecat dintre noi Petru Sarev, președintele Comitetului sindical al Spitalului raional Ocnița. Federația Sindicală „Sănătatea”, la ceremonia de funerare, a venit cu inițiativa de a numi Secția de imagistică în numele regretatului
Igor Zubcu, vicepreședintele Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova este invitat la emisiunea de informare a populaţiei cu genericul „Dialog social”, pentru a discuta problemele cu privire la migrația cadrelor și consecințele acestui fenomen, care va fi pusă pe post marți, 12 aprilie 2016, cu începere de la ora 21.20, TV Moldova 1.
Igor Zubcu, vicepreședintele Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova este invitat la emisiunea de informare a populaţiei cu genericul „Dialog social”, pentru a discuta problemele cu privire la migrația cadrelor și consecințele acestui fenomen, care va fi pusă pe post marți, 12 aprilie 2016, cu începere de la ora 21.20, TV Moldova 1.

(022) 26-65-76