Federația Sindicală „Sănătatea din Moldova este deosebit de recunoscătoare Federației Sindicale a Educației și Științei, pentrul spiritul de solidaritate de care au dat dovadă, întru susținerea eforturilor depuse de către medicii și personalul din sistemul de sănătate, prin oferirea unui suport financiar în mărime de 50 mii lei, colegilor noștri, angajați ai Spitalului Clinic de Boli Infecțioase „Toma Ciorba”. ÎMPREUNĂ SUNTEM MAI PUTERNICI!
Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova, alături de întreaga comunitate medicală, este profund îndurerată de trecerea în neființă a unui om cu inimă mare, care toată viața cu dăruire a activat în sistemul de sănătăte, angajat al Centrului Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească. Astăzi, însă, în lupta cu boala nemiloasă – COVID-19, pentru a salva vieți, s-a stins. În aceste zile de grea încercare pentru familia îndurerată a regretatei, Federația
Adesea, necazul celor din jur pare a fi departe de noi și presupunem că nu ni se poate întâmpla nouă. Însă, trebuie să fim pregătiți ca și cum s-ar putea.Înțelegerea, compătimirea, solidaritatea, dar și responsabilitatea sunt calitățile absolut necesare în situațiile de criză. Astăzi, mai mult ca oricând este necesar să dăm dovadă de responsabilitate: RESPONSABILITATE pentru a ne salva pe noi și membrii familiilor noastre; RESPONSABILITATE pentru a stopa

(022) 26-65-76