Federația Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Resurse Energetice din Republica Moldova a organizat în data de 20 aprilie curent, un seminar de informare și instruire în teritoriu cu genericul “ Managementul eficient al sindicatului” la care au participat 25 de salariați, membri de sindicat, ai SRL “Orhei gaz”.
Curent, doamna Margareta Strestian, Președintele Federației Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Resurse Energetice din Republica Moldova, a participat la lucrările Congresului VI al Asociației Internaționale a Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Industrii Conexe
Sfînta sărbătoare a Învierii Domnului să vă aducă cele patru taine divine: incredere, lumină, iubire și speranță. Lumina Sfintei Învieri să vă lumineze sufletul si casa, să aveti parte de sănătate și belșug, să vă călăuzească pașii și să vă aducă speranță și armonie! HRISTOS A ÎNVIAT! Preşedinte Margareta
Eugen Petrașcu, colegul nostru, care a activat în calitate de medic anestezist la Institutul de Medicină Urgentă din mun. Chișinău, a participat la lichidarea consecințelor avariei de la Ciornobîl (1986-1988) și la ameliorarea conflictului de pe Nistru (1992), după o luptă îndelungată cu o boală incurabilă a cedat, lăsând în urmă îndurerați soția și cei 4 copii. Regretatul Eugen Petrașcu s-a stins din viață dar n-a mai apucat să
La 7 aprilie 2017, a avut loc ședința în plen a Consiliului Republican al Federației Sindicale „Sănătatea” din Moldova, unde au fost discutate principalele realizări din anul 2016, problemele existente din sănătate și planurile de activitate pentru perioada următoare. La eveniment au participat reprezentanți ai Ministerului Sănătății, Companiei Naționale de Asigurări în Medicină, Comisiei parlamentare protecție socială, sănătate și familie și ai Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova. În cadrul

(022) 26-65-76